anlasmali-arac-servislerimiz

ANLAŞMALI ARAÇ SERVİSLERİMİZ

neova_minionarim(1)

Kasko sigortası hasarlarında anlaşmalı araç servisleri sayesinde hem hasar işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmazsınız, hem de aracınız için kaliteli hizmet alırsınız. Poliçenizi satın aldığınız sigorta şirketi, sizin adınıza yapılması gereken tüm ödemeleri aracınızın bulunduğu servise yapar.

Anlaşmalı araç servislerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey, kasko poliçenizin geçerli olduğu anlaşmalı servislere aracınızı götürüp hasar ihbarında bulunmaktır. Hasarınızın sigorta şirketi tarafından onaylanması sonucu anlaşmalı servis, aracınızın tamirini gerçekleştirir ve hasar ödemesini sizin yerinize sigorta şirketinizden tahsil eder. Bu sayede hasar işlemleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız…

Anlaşmalı araç servislerini görmek için kasko sigortanızı yaptırdığınız sigorta şirketini seçiniz…
Sigorta şirketlerinin anlaşmalı servis listelerini haber vermeden değiştirme hakkı saklıdır. Bu nedenle herhangi bir servise gitmeden önce listenin güncelliği için sigorta şirketinizi veya seçtiğiniz servisi aramanız sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

ANLAŞMALI ARAÇ SERVİSLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNKLERE TIKLAYARAK ULAŞABİLİRSİNİZ
Ak Sigorta
Anadolu Sigorta
Mapfre Genel Sigorta

trafik-sigortasi-degisikligi01

TRAFİK SİGORTASI YÖNETMELİĞİ DEĞİŞTİ

trafik-sigortasi-degisikligi01Sigortacı Gazetesi’nin düzenlediği ‘Trafik Sigortasında Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ paneli ses getirdi ve Ahmet Genç’in panelde bahsettiği Trafik Sigortası Yönetmeliğindeki değişiklik, Resmi Gazete’de yayımlanarak bir haftada yürürlüğe girdi. Buna göre;

-Trafik sigortasının peşin olarak tahsili zorunluluğu kalktı,
-Sigorta şirketlerinin tespit ettikleri primde değişiklik yapamama süresi 3 aydan 6 aya yükseldi
-Hazine Müsteşarlığı, sigorta şirketlerinin prim artırım üst sınırını artırmaya veya tamamen kaldırmaya yetkili kılındı.